| kittyBast a întrebat:

Atunci cand ma ridic brusc de pe scaun sau de pe pat, imi pierd echilibrul, ma doare capul si nu vad decat negru ( asta dureaza foarte putin dar ma ingrijoreaza). cine stie care poate fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Simptomele tale ar putea fi cauzate de hipotensiune arteriala ortostatica sau de anemie. Ar fi bine sa ajungi la medic pentru consult. http://www.i-medic.ro/boli/hipotensiunea-arteriala

| BiuL a răspuns:

Cred ca problema cu tensiunea, ridica incet, nu brusc si atunci nu o sa mai ai starile astea.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este vorba de Hipotensiunea ortostatică - vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......atica_9594

http://www.sfatmedical.ro/Semne_si_simptome/Hipotensiunea_ortostatica

http://citynews.ro/......ate-116058

Un control la medicul de familie şi nişte investigaţii suplimentare vor confirma sau infirma diagnosticul prezumtiv!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tensiunea. Si chiar trebuie sa te ingrijoreze serios. Nu e normal. Mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand trebuie sa merggi la medic. Daca vrei sa auzi parerea mea, poate fi inima sau tensiune, de altfel poate fi lipsa de calciu, pot fi mai multe cauze.happy Mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,probleme cu tensiunea.
Nu este bine sa te ridici brusc.
Incearca sa te ridici incet si daca si asa intampini probleme, e cazul sa consulti un medic.
Esti hipotensiv.
Te pup!

| andrw1929 a răspuns:

Este din cauza tensiunii, mai bine mergi la doctor!

| Elly213 a răspuns:

Fa-ti timp liber si du-te la medic! Ai grija de tine!

| OMEGALIN a răspuns:

Tensiune mica e posibil sa fie si eu patesc destul de des happy

| ONElena11 a răspuns:

Incearca sa te ridici mai usor. E din cauza tensiunii si a presiunii sangelui.