| gomen a întrebat:

Atunci cand vad in fata mea ceva important, gen un examen sau o decizie capitala, eu ma "deconectez" si instant uit cuvinte uzuale, tremur, transpir, mi se incalzeste corpul, ragusesc sau mi se pierde vocea, ametesc, lacrimez, ma doare capul, respir repede, imi amorteste corpul si mult mai multe in acelasi timp.
Asta e atac de panică? Mereu mi se intampla si nu stiu cum sa ma stapanesc, sau macar sa mai diminuez problema. Faza e ca, mi-am adus aminte cand am dat evaluarea nationala mi s-a intamplat asta si am inceput sa uit si cum sa scriu, si eu stiam răspunsul la multe întrebări dar creierul meu a ales sa scrie ce vrea el si nu ma mai puteam intoarce inapoi. E ca si
cum nu am fost eu. De obicei ma calmez repede, gen in fata unui test, si fac exercitiile rezolvate cum trebuie, dar atunci am crezut ca leșin. Iar cand am iesit din scoala, am inceput sa plang in mine la cat de proasta am fost (si inca is) ca nu am scris cum am vrut si cum am știut ca e corect.
De asta mi-am cam pierdut increderea in mine...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Nu ai fost proasta. Ai fost panicată. Panica este semn clar de anxietate. Anxietatea e o boala a minții umane. Sunt multi oameni depresivi sau anxiosi in secolul 21. Nu e mare lucru. Da, sigur a fost un atac. E evident de vreme ce ai pomenit de leșin deși n ai leșinat, doar te ai speriat. Acelea sunt simptomele pe care ar trebui să i le prezinți unui medic. Cu tratament la nevoie, vei depăși această stare cand ai nevoie.

2 răspunsuri:
| SantalPorcocale a răspuns:

You need Jesus

| gomen explică (pentru SantalPorcocale):

We don't know if Jesus was certainly real, so I kinda don't believe in him.