| iR0nim a întrebat:

Au barbatii plamanii mai mari decat femeile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

De obicei, da.
Plamanii femeilor sunt mai mici si mai usori decat cei ai barbatilor.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, dacă sunt mai mari ca ele. Dacă sunt mai mici, nu.

| Drimmero a răspuns:

Toate organele interne sunt putin mai mari si mai grele la barbati, corpul e mai mare si e logic asta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da, comparativ cu plamanii barbatilor, dar potrivit pentru corpul femeilor.

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu... relativ la inaltime, plamanii sunt identici ca volum
insa, e relativ la inaltime, evident o femeie mai scunda o sa aiba mai mici ca un barbat inalt, dar si invers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da