| claudiamatei205 a întrebat:

Au loc interventii chirurgicale noaptea? De exemplu cele urgente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mara a răspuns:

Bineinteles, spitalele sunt deschise non stop. daca e o urgenta care pune viata in pericol( accident de masina, etc) operatia ti o face pe loc, nu sta nimeni la discutii. daca sunt operatii gen rinoplastie( modificarea aspectului nasului), acestea nu intra la categoria urgente si prin urmare, trebuie sa iti faci programare si multe consultatii inainte.

| Donsavas a răspuns:

Da,se opereaza de urgenta, la nevoie! Spitalele sunt deschise non-stop si exista medici de garda la orice ora. Sper ca nu ai vreo problema,cel putin nu una care sa necesite operatie! Daca consideri ca viata ta este in pericol,suna la salvare, da nu, nu! Exista medic de ''a doua zi'' (medicul generalist sau de familie) care iti va acorda asistenta medicala primara, cand ai nevoie, daca nu e o urgenta. Sanatate!

| Ironwin a răspuns:

Da, dar doar ce considera ei urgente, cand ajungi la urgente te vor lamuri ei. In afara de urgente nu se opereaza noaptea.