| StefanDrg a întrebat:

Au trecut 24 ore de cand am facut extractie de masea. Pot consuma acum cafea? Doctorita a spus ca sa nu consum lactate, bauturi acidulate si cafea timp de 3 zile. Dar pe internet scrie ca dupa 24 ore pot consuma. Pe cine sa ascult? As vrea sa beau o cafea chiar acum =(.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Stefan, se recomanda sa respecti indicatiile doctorului stomatolog. happy
El a umblat la dantura ta si tot el stie de ce termenul e de 3 zile de pauza la cafea, si nu mai scurt intervalul.winking

| RobertMoon a răspuns:

Fa ce îți spune doctora și lasă cafeaua că nu cred că mori dacă nu bei 2-3 zile, eu cred că n-am mai băut cafea de 1 an și nu simt nicio nevoie laughing

| Yurisa a răspuns:

Eu mi-am extras maseaua de minte si nu mi s-au impus restrictii cu privire la lactate, bauturi acidulate. Mi-a zis ca dupa 2 ore pot sa mananc big grin Nu am avut plecerea, insa, pentru ca aveam jumatate de fata amortita

| StefanDrg explică (pentru Yurisa):

Pai si ai baut bauturi acidulate dupa? Nu ai patit nimic nu?

| Yurisa a răspuns (pentru StefanDrg):

Bauturi acidulate eu nu beau prea des, despre asta nu stiu ce sa iti zic

| zăGhost a răspuns:

Respecta ce ti-a spus doctorul.

| Chitaristul26 a răspuns:

Sincer as avea mai multa incredere intr-un doctor care a studiat asta decat intr-un articol de pe internet care poate sa fie scris si de un copil. Deci mai ai rabdare.