| Beyourself1245 a întrebat:

Au trecut 4 luni de la infectia cu covid-19.
Am ramas insa cu alterarea mirosului si a gustului.
Cat timp va mai persista aceasta problema? Stie careva care a trecut prin aceasta experienta socanta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Unii spun ca dureaza 6 luni, altii 12 luni, depainzad strict de cat de puternic este sistemul tau imunitar, sa repare stricaciunile interne.

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu exista raspuns la asta, din cauza ca, covidul afecteaza fiecare om diferit, problema aia poti sa o ai de la cateva saptamani la toata viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am avut aceste probleme dar ma simt epuizat, fără vlaga o fi de la xanax sau covid nici eu nu știu. În 6-7 luni îți vei revenii.

| Beyourself1245 explică (pentru anonim_4396):

In primul rand nu mai lua Xanax.
In al 2-lea probabil ai lipsa de calciu/vitamine. Du-te la medicul de familie sa ti prescrie niste suplimente.
Si referitor la simptomatologia mea, eu traiesc cu impresia sa nu raman pe viata cu aceste simptome si de aceea ma agit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Beyourself1245):

Nu trăiești pe viata îți vei revenii.una și o revenit în 7 luni, depinde de fiecare organism. Am citit ca și alții de la covid se simt obosiți de aceea cred ca e de la covid.o sa încerc sa nu mai iau ca știu ca da dependenta. Asa se manifesta anxietatea nu trebuie băgată în seama, ar trebui sa vezi și dacă ai ceva la plămâni chiar dacă nu prezinți nici un simptom.