| anca_8880 a întrebat:

Auziti.am o intrebare eu de 3 4 zile am observat ca am ceva besicute pe limba? ce poate fi? herpes? ca ma km dor
si cepot sa fac ca sa'mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| wait a răspuns:

Nu e herpes numai stiu cum se numeste. faceam si eu cand ma iritam sau dp ce mancam seminti multe.du-te la farmacie si cumpara'ti o miericica de aia speciala si iti dai cu ea pe limbawinking Funda?

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Posibil sa fie afte le poti vindeca cu ceai de musetel (gargara) ori mergi la farmacie si ii poti spune problema ta si-ti va da solutia potrivita, decat sa intrebi pe internet.

| gioia a răspuns:

Nu e herpes. de la farmacie glicerina boraxata si ungi limba de cateva ori pe zi si trece

| TieN a răspuns:

O sa treaca... poate ai alergie la ceva ...asa fac eu de la portocale si mandarine

| Senoritha a răspuns:

Posibil sa iti fi aprut din cauza ca nu prea mananci.de obicei cand nu mananci iti apare asa si trebuie sa te tratezi ar fi bine sa te duci sa te consulti.

| Raluca02 a răspuns:

Ceea ce ai tu eu am avut la buza inauntru
Trebue sa cumperi de la farmacie Glicerina Boraxata cu Nistatina
Te freci cu comprese sterile si cu acea glicerina acolo unde tiau iesithappy nu e scumphappy!
P.S : Ustura doar umpicutz da` mai bine dai asa incet ca trece.