| Smile1999 a întrebat:

Auziti puteti sa imi spuneti cate kg ar trebui sa am la 1 m 70 cm va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lore2good a răspuns:

Mie mi se pare ca exagerati putin.Normal daca vrei sa fii model, la 1, 70 ar trebui sa ai vreo 49-50 de kg.Insa din punct de vedere medical, ar trebui sa ai in jur de 55-57happy

7 răspunsuri:
| andreeei a răspuns:

Daca esti baiat:71 de kg
Daca esti femeie: 53 de kg

| YumiSukinanda a răspuns:

Eu zic.cam vreo 50

| 123456numelemeu a răspuns:

Daca imi dai funda iti zic tot big grin daca ai 1 m70 si vrei sa fi slaba slaba trebuie sa ai 40 de kg daca vrei sa fi nici grasa nici slaba 50 si daca vrei sa fi grasuta cat de cat 55 de kg si daca vrei sa fi grasa 65 big grin merit fundita si iti mai rasp la toate intrebarile. Si daca vrei sa fi obeza 80 de kg

| cecilya1999 a răspuns (pentru 123456numelemeu):

Eu cred ca trebuie cam 59 kg.am invatat la scoala cum sa calculezi greutatea in functie de inaltime

| Senoritha a răspuns:

50 de kg eu am 1.75 si am 55 de kg u ar trebui sa ai in jur de 49-50. funda?happy

| Hugg a răspuns:

In jur de 60 kgwinking

| Andreiiiii a răspuns:

65-70