| CristinaDeux a întrebat:

Aveți idee de la ce pot apărea durerile de genunchi (un singur genunchi)?
Am niste dureri groaznice de cateva zile.
Mi se întâmplă asta periodic.
Dureri însemnând:
- nu pot sa ma aplec sau sa-mi susțin greutatea corpului pe acel genunchi
- ma doare si cand stau degeaba si nu il fortez cu nimic
- ma doare când merg

Câteva sfaturi si bineînțeles, lămuriri.
Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

E posibil sa fie o patologie articulara, dar pentru diagnostic exact trebuie sa te vada un medic. Mai mult decat sfatul asta noi nu avem cum sa te ajutam.
Sanatate!

6 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Probleme articulare sau osoase, te-ai lovit mai demult? Alte dureri articulare mai ai? Nu ne-ai spus cati ani ai. Ar fi bine sa mergi la un reumatolog daca durerea e suparatoare.
Sanatate!

| CristinaDeux explică (pentru CuriousStuff):

Nu, nu m-am lovit.
Am 17 ani.
Singurele dureri sunt la acel genunchi.

| CuriousStuff a răspuns (pentru CristinaDeux):

De cand doare? Nu ai alergat sau sarit sau calcat stramb... Daca durerea a inceput absolut din senin, e cazul sa mergi la medic.

| CristinaDeux explică (pentru CuriousStuff):

Tind să cred că este vorba de reumatism. Când este frig, durerea este insuportabilă.
Fac sport regulat, dar sunt convinsă că nu are de-aface cu asta.

| CuriousStuff a răspuns (pentru CristinaDeux):

E posibil sa fie o patologie articulara, dar pentru diagnostic exact trebuie sa te vada un medic. Mai mult decat sfatul asta noi nu avem cum sa te ajutam.
Sanatate!

| DsqCnc1 a răspuns:

Problema este ca atunci cand te lovești la un genunchi mulți dintre noi se freacă puțin si ii lasă durerea problema este ca atunci cand te lovești mai tare la un genunchi este sa te freci cât mai apăsător si sa pui niște gheata altfel ai ocazia sa ajungi sa faci apa la genunchi

| CristinaDeux explică (pentru DsqCnc1):

Mulțumesc pentru sfat, însă nu este vorba de vreo accidentare