Întrebare recomandată | EvaEvita a întrebat:

Aveți implant dentar? Ce presupune și cât de dureros e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LuluOneMillion a răspuns:

Eu nu am dar si-a pus o matusa. Nu te doare pe loc cand ai anestezie dar te doare dupa o perioada, de aia medicul stomatolog iti si da si reteta pentru medicamente sa nu te mai doara dupa.

| emăuboi a răspuns:

Nu este dureros daca iti face anestezie, dar te poate doare mai tarziu.