| Frank51 a întrebat:

Aveti vreo idee cum sa ma las de trosnit degetele? laughing Incerc de o saptamana dar o fac subconstient...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Stropdeploaie a răspuns:

Punetile in ghips!

| SingPlicti a răspuns:

Rabdare.
un pic de teorie asa din memorie...
sunt 4 stagii
iti dai seama ca ai facut si nu mai vrei sa faci - ai facut cu ceva timp in urma. cam aici ai fi tu acum
iti dai seama ca faci si te opressti - la timpul prezent. ceva de genul iti pocnesti degetele si te opresti
iti dai seama ca tocmai vrei sa faci si nu mai faci. ceva de genul impreunezi mainele sau lipesti degetele sa le pocnesti dar iti dai seama si nu o mai faci
behavior changed
stiu ca e teorie. dar doar stiind asta ma gandesc ca te-ar putea ajuta sa ajungi mai repede unde vrei
succes

| Frank51 explică (pentru SingPlicti):

Da, rezist cateva ore, dupa care o fac neintentionat. Si simt un discomfort daca nu o fac, ca si cum oasele cer sa fie trosnite. Altii fumeaza si se drogheaza, eu imi trosnesc degetele, ce stupid laughing

| SingPlicti a răspuns (pentru Frank51):

Te inteleg perfect ca am avut si eu exact aceeasi chestie. imi pocneam oeasele de la degete.
si neintentionatul ala e momentul 3 cand vine impulsul dar vine si constiinta care iti spune ALERTA umraza sa-ti pocnesti degetele si nu vrei. si atunci te opresti.
o sa reusesti. rabdare si perseverenta

| EmarfaFrate a răspuns:

O sa iti treacawinking