| Nutu98276 a întrebat:

Azi am avut un accident rutier. M-am lovit foarte tare în piept și la picioare, la spital mi-au făcut radiografii și nu e rupt nimic, însă durerea în piept persista din ce în ce mai tare, credeți ca poate fi altceva? Ma doare foarte tare când ma mișc sau când respir, e din cauza loviturii sau poate fi altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau de necazul tau... dar stai macar 24 de ore in spital, sub observatia medicilor!
Durerea este normala in acest caz, fiindca a fost un impact si ai fost lovit in piept, dar atata vreme cat nu ai coaste rupte, care ti-au protejat organele interne, nu ai de ce sa te sperii, ca nu-i nimic grav.
recuperarea usoara!

| C0STEL22 a răspuns:

Eu am avut centura si m-a durut pieptul vreo 3 zile.

| Ionut2827 a răspuns:

Imi suna a coasta rupta

| Nutu98276 explică (pentru Ionut2827):

Mi-au făcut raze și au spus ca nu e nimic rupt