| Alexz61 a întrebat:

Azi am cules struguri si am inceput sa ii zdrobesc intr-un vas (etc, nu conteaza) iar dupa 1 min a inceput sa am mancarimi de la maini pana la cot, sa fie vorba de o alergie sau? Nu am gustat deloc din "must" sau ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, după un minut e alergie.

5 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Asa, cum pisca vinul limba? happy

| relian a răspuns:

Alergie la ce? Probabil zdrobind strugurii cu mana ai curatat mizeria de pe maini si unde e curat te maninca laughing deci trebuie sa ramai asa cu murdarie, sa nu te speli laughing scuze glumesc, lasa asa sa vezi daca continua, adica daca si peste cateva zile e la fel, dar nu cred sa fie alergie la zeama de struguri

| darrio2007 a răspuns:

De la zeama de struguri. Este dulce. Daca te speli iti trece.

| Alexz61 explică (pentru darrio2007):

M-am spalat f bine inca cu sapun, dar degeaba, abia am dormit...mi-am revenit acum

| Alexz61 explică (pentru relian):

Vai de capul tau...imi e mila de parintii tai