| anonim_4396 a întrebat:

Azi am inceput sa-mi tratez o carie la dentist. Mi-a pus o plomba provizorie si m-a chemat saptamana viitoare. Problema e ca mi-a cazut plomba. O pot lasa asa pana saptamana viitoare, sau ar trebui ca maine sa ma duc sa-mi puna alta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar trebui sa te duci maine sa-ti puna alta, fiindca pana saptamana viitoare vei compromite tratamentul facut saptamana asta pe canal.

| EmaS a răspuns:

Fuga maine la doctor.Trebuie sa iti alta plomba provizorie.

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Du-te sa iti puna alta.va fi nevoit sa o puna gratiswinking

| sara_8272 a răspuns:

Sub plomba provizorie este tratament cu o substanta ce omoara nervul.Ar trebui sa te duci la medic,pentru ca exista riscul ca plomba sa fi cazut, dar tratamentul nu si il poti inghiti, cauzandu-ti probleme la stomac(gandeste-te ca este un fel de orava care omoara nervii din masea)

| UPSsss a răspuns:

NU sub nici o forma presupun ca ti-a tratat dintele si canalele daca acesta a cazut aceste canale se vor infunda si va fi mai rau mergi la doctor va fi mult mai bine sau macar suna si spune ce ti s-a intamplat