| bogdan324 a întrebat:

Azi cand mergeam cu maxi taxi am gasit un loc liber, apoi o persoana care statea langa mine s-a uitat a mine si m-am speriat ca avea un ochi era normal dar celalalt era in alta directie.Ce boala este aia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Strabism.

| adelina0101123 a răspuns:

Nu e nici o boala...asa pot face si eu! te uiti cu un ochi la un obict iar cu celalalt la altceva...

| IoanaXd a răspuns:

Ba este si o boala in care un muschi de la un ochi este mai slabit. Boala se numeste strabism.