| porcarumadalina a întrebat:

Azi dupa ce am facut baie m-am uitat la vaginul meu,iar acolo am vazut ca in jurul uretrei este un fel de carne ca la ramasitele de la himen,iar acolo se vede si borta, e ok ca carnea aia sau ce e ea sa fie acolo? Si vreau niste poze cu vaginuri sanatoase.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Aceseaza siteul Sweethymen. http://sweethymen.tumblr.com/ si vei gasi poze si imagini cu toate tipurile de himen. Succes!

| porcarumadalina explică (pentru corbulalbrosu):

Da la mine gen pielita de asta este si la uretra, e ok asta?

| corbulalbrosu a răspuns:

Uretra reprezinta o gaurica mica pe unde se elimina urina, si este situata la circa 2 cm deasupra intrii in vagin. Resturile de himen in cazul in care au ramas/exista, se pot observa doar sub forma unei "borduri" de jur imprejurul vaginului. Pozele dorite si solocitate le poti gasi acolo unde ti-le-am indicat in raspunsul precedent. Sanatate!

| CuriousStuff a răspuns:

Poze gasesti si pe net si daca bine retin, chiar tie ti-am trimis un site unde erau mai multe poze cu diferite "conformatii" de vulve...
Du-te la un medic daca crezi ca ceva e in neinregula cu tine. Dar asa cum ti-am mai spus, probabil totul e in regula insa nu stii tu cum ar trebui sa arate o "pasarica" normala.

| porcarumadalina explică (pentru CuriousStuff):

Dar e normal ca in jurul uretrei sa fie tot pielita de asta ca la himen?

| CuriousStuff a răspuns (pentru porcarumadalina):

Cred ca te referi la orificiul uretral. Nu cred ca e himen, vulva e o "chestie" foarte dezordonata... Nu e ceva simetric, perfect aranjat. Asa cum ti-am spus, daca ai suspiciuni ca ceva nu e in regula mergi sa te vada un medic, eu sau cei de aici nu stim ce ai tu acolo sa-ti spunem daca e normal sau nu. Mergi la medic macar sa te linistesti.