| Andrəi a întrebat:

Azi la antrenament după ce am alergat am început sa simt durere și în partea inimii și în partea dreapta (paralela cu inima) plus ca în urechea (nu mai zic care ca nu are rost) am început sa simt un puls puternic ca și când cineva îmi bate toba la ureche, vreau sa știu dacă e de la respirat necorespunzător sau e ceva mai grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AndreeaDeea2 a răspuns:

Sincer cel mai bine ar fi sa mergi sa îți daci un control, pentru ca in general când pulsul îl simți și in ureche e de la tensiune in cazul tău probabil prea mare. Și eu am același simptome când fac efort însă am fost la un cardiolog și am doar lipsa de calciu și puțin anemică.
Îți propun sa mergi la un cardiolog, sănătate