| Cduncfujndf a întrebat:

Azi m-am simțit foarte amețită, când mergeam o luam când în stânga, când în dreapta. M-am simțit de parcă eram beată. Probabil e din cauza lipsei de somn, deoarece am început să dorm doar câteva ore pe noapte.
Încă am acestă stare de amețeală, ce să fac? În seara asta o să mă culc mai devreme, însă până atunci ce să fac? Peste o oră am treabă în oraș și vreau să mă simt mai bine.
Ar fi ok, dacă aș bea un ceai?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Cauzele pot fi multiple.

Ia uita-te putin aici:
https://www.libertatea.ro/......le-1142019

Da, am vrut sa te sperii!
Du-te la medic urgent.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te întinzi pe pat 30 de minute cu ochii închiși.

| Andreeush a răspuns:

La cât te pui de obicei la somn?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa apesi cu degetu cateva secunde bune pe frunte sub nas fa de mai multe ori asa repetari la fiecare ora
La mine ieri o functionat

| lorena1gianinak a răspuns:

După cum probabil știi amețelile sunt simptomele unor boli mult mai grave. Orice ai face noaptea, oprește-te! Dacă stai pe telefon sau orice dispozitiv electronic cu internet nu e bine. Ora de culcare a fiecărui om nu trebuie sa depășească 10. Dacă te culci m-ai târziu de 10 clar ca asta e. Mergi un pic la un doctor ca să clarifici și neapărat dormi cât e nevoie și când trebuie.

| BlackLight1987 a răspuns:

Încearcă o cafea, cola etc. Însă sa nu exagerezi sa poți dormi la noapte!