| anonim_4396 a întrebat:

Azi m-am simtit rau. De fapt, totul mi se trage de ieri, de cand am mancat ceva ce mi-a picat foarte rau, si am simtit o greutate in burta si o buna bucata de noapte nu am putut dormi, pana ce mama mi-a dat doua pastile Redigest, care mi-au facut foarte bine. Ma trezesc dimineata ametit de cap, adormit pentru ca nu dormisem noaptea prea mult. In fine, stau dimineata si mai dorm pana pe la doisprezece, beau un ceai de menta, dupa care stau cam trei ore in pat pentru ca ma simteam slabit si imi era greata, de la greutatea imensa din burta. Am plecat la bunica, unde am dormit jumatate de ora, nu am mancat nimic, doar am baut apa. M-am intors acasa la fel de adormit, in ciuda faptului ca m-am odihnit. Acasa m-am culcat pana pe la sapte ( era ora cinci cand am adormit ), m-am sculat mai bine si mai revigorat. In fine, ai mei au plecat de acasa si eu ma duc sa imi iau ceva de mancare ( o supa de legume, usoara ), dar cand ma ridic, ma simt ametit de cap. Nu stiu de ce. Am facut o baie, si mi-a mai trecut ameteala, dar tot nu ma simt in apele mele, si desi aseara nu am avut diaree, acum am putin si nu stiu ce sa fac in legatura cu asta. Ce ma sfatuiti sa fac? Nu, fara doctor, din moment ce e sambata seara laughing, si credeti ca maine, dupa ce o sa dorm bine noaptea asta, o sa imi fie bine? Poate sa fie si de la faptul ca noptile astea nu am putut sa dorm din cauza vremii oribile si totul se revarsa azi, din moment ce am avut si probleme cu burta?

Nu, nu sunt gravida pentru ca sunt baiat, daca la asta va gandeati unii laughing.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Expressions a răspuns:

Nu esti gravida, esti gravid laughing

Stai linistit, o sa iti treaca, incearca sa iesi putin pe afara, alergare usoara, asculta ceva muzica relaxanta si totul o sa fie binewinking

| anonim_4396 explică (pentru Expressions):

Merci, chiar m-ai ajutat cu raspunsul tau happy. Am iesit azi afara, dar tocmai cand batea soarele -_-. Anyway, mersi din nou happy.