| anonim_4396 a întrebat:

Azi mi-am facut o operatie la ochi si mi-a pus o lentila terapeutica
Problemae ca am lacrimat putin si acumlentila e cam aburita, sa zic asa
Ce pot face ca sa nu mai fie asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| CuriousStuff a răspuns:

Mergi la medicul care te-a operat si ii spui problema asta, pentru ca el stie ce operatie a facut si ce medicamente poti sa iei. Exista lacrimi artificiale daca simti ca ochii tai sunt prea uscati pe care poti sa le pui in ochi, dar nu stiu daca e recomandat dupa operatie, de asta trebuie sa vorbesti cu medicul tau.
Pana atunci incearca sa nu stai foarte mult in praf, in frig/aer rece, clipeste mai des, pentru ca prin clipit pleoapa curata si umezeste ochiul, s-ar putea sa rezolvi toata problema prin clipit mai des... Dar tot trebuie sa mergi le medic.
Multa sanatate.

| anonim_4396 explică:

Oricum maine trebuie sa mi-o scoata, o port doar o zi
Multumesc, la fel.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu faci nimic. O suporti asa cum e. Daca umbli la ea poti face o infectie de ai sa vezi mono toata viata. Nu-ti doresc.

| InVisible99 a răspuns:

Intreaba medicul care te-a "aranjat"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze pentru greseli, abia vad laughing