| Nume6 a întrebat:

Daca ma duc intr-o institutie sau undeva si incep sa tusesc ca m-am inecat de la masca sau pur si simplu ma gadila ceva pe gat, aia zic ca am covidut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi ca masca nu se mesteca ca sa te îneci cu ea

| Wr3nch a răspuns:

Depinde unde si cat le pasa. La unii da, o sa se uite suspect. Dar de fata cu alti poti si sa cazi pe jos sa te ineci ca nu ii intereseazalaughing

| Catrice a răspuns:

N-am încercat, vrei sa o faci tu in locul meu?

| Sofer a răspuns:

E posibil ca da laughing la mine e problema ca am răcit și pot tuși mai des și devin suspect la munca laughing

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! O sa se uite toti la tine dar nu o sa se intample nimic. Nu vine nimeni sa te dea afara sau sa cheme politia. Atata timp cat porti masca, nu deranjeaza pe nimeni ca tusesti. Se mai intampla si astfel de lucruri.

| Crackman a răspuns:

Daca nu edte grava treaba, stai cuminte acasa

| Nume6 explică:

Daca ma dau afara sau imi iau bataie? mă saltă garda?

| Kajun a răspuns:

Sa zicem că da, să sperăm că nu.