| Marina_Daniela_1992 a întrebat:

Baieti înalți de 1.77-1.80, ce greutate normală trebuie sa aibă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Https://www.csid.ro/calculator-greutate-ideala

Aici iti spune exact intre cat si cat e greutatea normala si care este greutatea ideala.

| RAY a răspuns:

Nu greutatea este importanta si cate grasimi ai, daca ai 1, 80 si ai 90 de kg dar ai mai multa masa musculara esti mult mai sanatos ca x care are 70 de kg, masa musculara conteaza plus grasimea care o are,vezi luptatori sumo cate kg au dar si masa musculara,asta cu greutatea normala e si prea multa paranoia, un om obez care are un stil de viata sanatos e mai sanatos ca x care are o greutate normala dar fumeaza,bea alcool si baga in el fast food, dulciuri, cola, imc nu inseamna sanatate e un mit, cata activitate fizica poti face iti arata nivelul de sanatate

| Andreeush a răspuns:

Ideal ar fi 60-65.

| Yurisa a răspuns:

70-75 de kg cred

| George12356456 a răspuns:

Salut! Eu am 1.79 înălțime și am trecut prin diverse etape ale greutății. Am avut 80 kg când eram mai mic, apoi până în clasa a 8-a ajunsesem la 58 kg (înălțime cam 1.76 cred că aveam pe atunci). Aratam nasol, in capul meu credeam că atât bine, însă nu era așa. Cu trecerea timpului, prin clasa a 10-a, am inceput sa cresc in greutate ( mă apucasem și de sala) și am ajuns pe la 70 kg ( la înălțimea de 1.79). Că sa nu mai lungesc povestea, azi am 1.80, 79 kg, 20 de ani. După părerea mea, la greutatea asta îmi place cel mai mult cum arat.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru George12356456):

Sta mai bine la băieți sa fie făcuți bine. Ești perfect la greutatea ta.

| abcddcba a răspuns:

70kg

| inthehood a răspuns:

77-80kg