| Lolkkk a întrebat:

Băieții de care ziceam in întrebarea anterioară acum au ieșit la balcon si ziceau sa ma duc in casă și le-am zis duceți vă dracu neamu lui sivache in casă nu imi ziceți voi ce sa fac. Va rog sa imi dati o soluție, daca ii zic mamei lor sau tatălui lor nu mă ascultă pe mine, ii ascultă pe ei si zic sa ne împăcam, va rog soluții?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Soluții dacă nu vrei să te dușmănesti cu ei toată viața. Ia totul în glumă.

| Mirel4412 a răspuns:

Bai omule, tu ai probleme nu numai cu straini ci si cu prieteni. Poate problema e de la tine, vezi de ce oamenii nu te suporta.

| Anuket a răspuns:

Mută-te la alt balcon.

| DidiPuscariasu3 a răspuns:

Da ce faci omule, te cerți cu oamenii de la balcon seara rolling on the floor))))))

| DidiPuscariasu3 a răspuns:

Lăsând glumele, sugestia mea este următoare. Evită zona respectivă, evită persoanele respective. Spune unui adult, părinților tăi. Descrie cum se leagă de tine, detaliu cu detaliu.

Dacă te iei după "sfaturile" date de unii "băjeni" online, respectiv să te bați cu ăia (dau exemplu), nu rezolvi nimic și intri tu în belea, nu ăia!

Spune unui adult că ești agresat și se va rezolva situația de la sine. Înțeleg că e greu, dar totul va fi spre bine dacă gândești rațional.