| wrzeraaaaa a întrebat:

Bauturile si fumatu poate duce la o depresie si mai profunda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Da.
Mai ales bautura.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, bautura si fumatul duc cu siguranta la depresie profunda si chiar sinucidere, fiindca nu mai esti capabil sa gandesti si iti risti viata, fara sa-ti pese.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da.

| Catrice a răspuns:

*pot.

| LPCTSTR a răspuns:

Orice poate duce la depresie daca esti intr-atat de dedicat. Deci da.

| StrongHeart a răspuns:

Si eventual te omoara, mai bine le lasi pana nu e prea tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumatul nu neapărat, dar băutură da poate aprofunda depresia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ești predispus depresiei poți să bei până crapi

| troleibuz a răspuns:

Da.

| Dana2103 a răspuns:

Da. Nu sunt antidepresive sa ajute.

| badpanda a răspuns:

Daca vrei depresie incearca sa te lasi de amandoua simultan.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Sunt toxine nu aduc nimic pozitiv dar in mod sigur te vor ajuta sa o iei razna mai repede deci maresc si mai mult depresia

| KR0NSTADT a răspuns:

Cum adică și mai profundă?