| anonim_4396 a întrebat:

Benzenul se gaseste in benzina? si poti face leucemie prin expunerea la asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Da, se gândește (dacă nu e tit una), dar nu e radioactiv. Dacă nu-l bei și nu te intoxici n-are ce rău să-ți facă (cine s-a îmbolnăvit ca a umblat cu benzina pe mâini?).

| anonim_4396 explică (pentru WhiteLife):

Asa e, dar daca te expui la benzina un timp adica sa te intoxici. ce sa intampla?

| WhiteLife a răspuns (pentru anonim_4396):

*Găsește, tot
Dacă te expui, dacă stai lângă o canistra, n-are nimic. Dacă te intoxici, dacă ajunge în organismul tău... nu știu, cu siguranță nu-i de bine. Depinde și de cantități... Dar nu-ți recomand