| chels95 a întrebat:

Betisoarele parfumate chiar fac rau la sanatate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca sunt de proasta calitate, fumul lor este innecacios, te ustura ochii si nu au nici pe departe aroma declarata. Daca incerci un betisor cu aroma de cedru din gama "Morning Star" de la Nippon Kodo (o cutie cu 50 de betisoare costa 15 lei ) te asigur ca vei avea senzatia ca respiri aerul padurii de conifere! De altfel, Nippon Kodo este una din putinele companii de pe piata esentelor parfumate care foloseste materie prima de buna calitate! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Din cate stiu fac rau persoanele cu asm, dar in general nu, in niciun caz! Stai linistit!

Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt toxice, emana in aer benzen, o substanta cancerigena.
O folosire indelungata a betisoarelor creste riscul de cancer al cailor respiratorii.