| afrodita3333 a întrebat:

Bronsita spastica, astmul bronsic, si bronsita asmatiforma sunt una si aceeasi sau sunt "boli" diferite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti face sport de performanta, dar poti face sport in masura in care efortul nu-ti declanseaza crize de dispnee. Tu trebuie sa-ti dozezi efortul in asa fel incat sa nu ai crize din cauza lui

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt boli diferite, dar inrudite, cu patogenii asemanatoare.

| afrodita3333 explică (pentru Brigaela):

Pot face efort fizic(sport) daca am una dintre aceste boli?

| Brigaela a răspuns (pentru afrodita3333):

Nu poti face sport de performanta, dar poti face sport in masura in care efortul nu-ti declanseaza crize de dispnee. Tu trebuie sa-ti dozezi efortul in asa fel incat sa nu ai crize din cauza lui