| cocuța200 a întrebat:

Bunã,acum ceva zile m-a lovit de pat(partea aia de lemn). Problema e cã m-am lovit la fund fix in partea mai osoasã și de atunci mã doare când ma așez si când mã ridic.O fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar un medic iti poate spune, posibil sa-ti fii fisurat noada fundului sau doar inflamat. daca era rupta, pana acum urlai de durere si nu puteai sa stai pe fund.
Oricum ar fi, ai nevoie sa faci miscari cat mai putine si cand mai lente, ca sa permiti zonei inflamate sa se vindece.