| Natsuki a întrebat:

Bun deci luni seara a inceput sa ma doara groaznic gatul abia am dormit noaptea,marti dimineata am luat un parasinus si mi-a trecut dar am inceput sa fac febra si sa tusesc,miercuri am scapat de febra dar inca tuseam,iar de azi,joi,am inceput sa tusesc un pic mai rau decat miercuri (asa mi se manifesta mie de fiecare data deci nu ma panichez happy ) dar a inceput sa ma doara iarasi gatul,ceva mai slab,, de ce? mie nu imi mai revenea durerea, ce sa fac sa imi treaca durerea.In fiecare zi iau doua pastile parasinus.Multam

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie si nu te juca! Poti face o aprindere de plamani de toata frumusetea.

| BuffaloSoldier a răspuns:

Buna! Pentru tuse poti laua sirop Stodal, pe mine ma ajuta mult cand sunt racit si am tuse
Pentru gat ai putea sa iei miere cu propolis sau cu lamaie
Insanatosire grabnica!

| PetreAlexandraValentina2007 a răspuns:

Si eu am avut aceasta raceala. Eu luam de doua ori pe zi ( dimineata si seara ) Cuminol si tot de doua ori pe zi plicuri cu gust de portocale care se amesteca cu apa si se bea dupa ce ai mancat. Plicurile sunt de la firma Fluimucil. Nu mai lua Parasinus. Eu am luat acest trament de Cuminol si Fluimucil o saptamana si mi-a trecut raceala.

Funda? Plsss