| Mayaaaaaaa14 a întrebat:

Bun, stau izolat în casă timp de două săptămâni. Cum va trece virusul ăsta? Moare de singurătate? Intră în depresie? Își taie coroana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mai bine izolat decat bolnav

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Faptul ca stam in casă ajută sa nu mai raspîndim virusul, daca il avem, sau sa nu il luăm de la altii care il au, de aceea trebuie sa stăm in casă e greu dar asta e singura solutie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Virusul nu trece. Poate scădea numărul de îmbolnăviri, poate apărea vaccinul.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu moare de singurătate că se plimbă mult.

| CleanHeart a răspuns:

Sa faca orice dar sa dispara de pe fata pamantului laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa stai poate și 1 luna jumate. eu eram în carantină și înainte sa apară acest virus, alții nu știu cum o sa reziste stand izolați unu de la mine din localitate o luat-o razna o ieșit cu cuțitu în plina strada în centru mai exact cică vor sa ii omoare familia sunt sigur ca vor mai fi și alții care o vor lua razna de la acest virus, azi am vrut sa cumpăr un blestemat de parfum și nu am putut din cauza acestui virus. Nu cred ca va trece prea repede o sa trebuiască sa te familiarizezi cu izolatul asta dacă nu vrei sa îți îmbolnăvești rudele...

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru nimportequi):

Lau liniștit gaaborii lau dus la psihiatrie probabil lau și internat fiind un pericol pentru societate. Nu știu dacă era bruzli dar bolnav psihic sigur era sunt mulți asa care circula pe străzi în loc sa fie internați la spitalu 9 asta e România nu ai ce sa faci.

| Andrei200202 a răspuns:

La fel cum au trecut și cele din trecut, și să stii că atunci medicina nu era asa dezvoltată

| Nume6 a răspuns:

E posibil să treacă în iunie când vor crește temperaturile ca de vară dar nici asta nu e sigur. E posibil ca la temperaturi mari să capete mutaţii.