| Manu07 a întrebat:

A facut cineva din Iasi intrerupere de sarcina la doamna doctor Iancu Doina de la Maternitatea Elena Doamna? Ce experiențe aveti cu dumneaei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Daca ai nevoie de sprijin ti se poate oferi, deci doar spune. Ti se poate oferi lunar o suma de bani si ce mai ai nevoie pentru bebe, numai sa il pastrezi. Nu este nevoie sa avortezi sau sa te sinucizi, ambele fiind la fel de grave. prin avort ucizi alt om, prin sinucidere te ucizi pe tine, sau se pot intampla ambele in cazul unui avort nereusit.
Te inteleg ca ai gresit si ca esti mica, orice se poate indrepta, numai uciderea nu.

| Andreeush a răspuns:

Uită-te la acest clip, poate o să îți schimbi decizia
https://youtu.be/8slFC7IdMJE

| Andreeush a răspuns:

1.Clipul nu e facut de mine, l-am căutat pe Youtube special pentru tine. Ți-am zis să te uiți, atâta tot. E treaba ta dacă faci întrerupere de sarcină.
2.Nu cunosc pe acea dna. doctor și pe nimeni care să practice un avort
3.Sunt impotriva avorturilor
4.Ar trebui să te uiți mai întâi la tine înainte să te trezești să vorbești urât.

| ziftode a răspuns (pentru Andreeush):

Se pare ca ca am bagat un bat intr-un cuib de viespi

asa ca, CE AR FI SA LASI RAHATUL, si SA RASPUNZI LA RESTUL INTREBATRILOR MELE, nu sa te agati de "cine a facut videoclipul", ASA CA ASTA SCUZA *****CU SPUME**** TOT RESTUL!

esti impotriva avorturilor, ok, dar, raspunde la intrebare!

E MAI BINE O FEMEIE INSARCINATA CARE SE SINUCIDE, DECAT UN AVORT?!?

RASPUNDE LA INTREBARE!

| darrio2007 a răspuns (pentru Andreeush):

Săracu!

| Andreeush a răspuns (pentru ziftode):

Eu mi-am spus parerea. Tu hotărăști ce faci!

| christine99 a răspuns:

Avand in vedere ca e doctor la maternitate, nu inteleg ce probleme ai putea avea. Pe timpul lui Ceasusescu, femeile faceau avort pe ascuns in conditii mult mai periculoase. Te sfatuiesc sa fii precauta cand postezi despre subiectele acestea pentru ca vei da peste persoane cu agende politice care o sa te faca sa te simti foarte, foarte rau.

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=BvIPCTSM76w asculta asta si dupa te decizi;)

| DevilRock a răspuns:

Dar în momentul când te-ai f****t te-ai gândit măcar o secundă că o să rămâi însărcinată și după aia o să omori un suflet nevinovat?
Femei ca tine nu merită să fie mame.

| DevilRock a răspuns:

Cât de proastă poți să fii? Ucigașă e aia care omoară un copil nevinovat. ADICA AIA CARE A RAMAS INSARCINATA SI VREA SA FACA AVORT

| ziftode a răspuns (pentru DevilRock):

Schimbi subiectul, la ce iti place tie mai mult (femeia insarcinata e cea vinovata), moment in care te intreb de la obraz: DE CE **NU** RASPUNZI LA INTREBARE?!?

PREFERI O FEMEIE INSARCINATA CARE SE **SINUCIDE** UNUI AVORT?

RASPUNDE LA INTREBARE!

| DauViata a răspuns:

A face avort este cea mai mare greseala pe care o poate face un om, este cam acelasi lucru cu crima, ba chiar mai grav, pentru ca fatul nu se poate apara, i se anuleaza dreptul de a alege viata.

Draga viitoare mamica, cauta pe internet marturii despre mamele care au avortat, vezi prin ce trauma trec. Iti spun sigur, problema pe care crezi ca o ai acum si vrei sa scapi de ea se va transforma intr-una si mai mare, vei avea un gol adanc pe care nimeni si nimic nu il poate umple vreodata.
Daca iubitul tau este un om demn si cu capul pe umeri nu te va determina sa faci avort si te va ajuta la cresterea lui, iar daca nu va face asta eu sunt 100% sigur ca poti si fara el. Aveți încredere, lasati-l sa se bucure și el de viață, nu îl omorâți!
Cauta marturii ale mamelor care au avortat sa vezi prin ce traume trec: depresii, neputinta de a mai avea copii, sinucideri si alte nenorociri, evită greseala de a face avort.

In cazul in care nu dispuneti de bani, sunteti intr-o situatie materiala nu tocmai ok, sa stiti ca poate pare coplesitor acum, in situatia din care priviti lucrurile dar sa stiti ca exista o solutie mereu. Eu sunt dispus sa va ajut sau sa va indrum catre cineva care va poate oferi lunar un ajutor in bani pentru a va putea fi mai usor. Va rog sa ma contactati, am ajutat tot asa o alta mamica si nici nu stiti cat de fericita este acum si cat de bine ii pare ca a pastrat copilasul ei.

Sa ne auzim cu bine!