| eugensuperstar a întrebat:

Bună, a fost cinveva internat recent în spital cu alte afecțiuni decât Covid?

Care sunt regulile în salon dacă ești internat trebuie să porți masca permanent ziua și noaptea sau doar ziua? Sau nu trebuie masca dacă ești internat în salon doar singur? Va rog la voi cum a fost internarea în perioada pandemiei merită să risc internarea în conditiile actuale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ești singur in salon, nu cred că e necesară, decât in prezența medicilor. Oricum, inainte de spitalizare cred că ți se va face testul.

| Vântulalb a răspuns:

O cunostinta a mea a nascut. A stat permanent, zi si noapte, cu masca.