| WithoutName123456789 a întrebat:

Buna,a luat cineva Maximag Antistres? Functioneaza? Vreau sa stiu daca te adoarme sau daca iti afecteaza concentrarea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gratargratar a răspuns:

Din cate vad, acest Maximag Antistres nu este altceva decat un complex de magneziu. Deci nu iti poate afecta concentrarea, si nici nu da dependenta.

Magneziul este un cation ce ajuta corpul in echilibrul electrolitic si in sinteza si consumul de energie. Cu alte cuvinte, ar trebui sa faciliteze functiunile sistemului nervos si sa-ti ofere mai multa energie, o stare generala de mai bine.