| anonim_4396 a întrebat:

A mai folosit cineva de aici spray oral cu vitamine de la BetterYou? Ce parere aveti despre el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu lua vitamine decat daca ti-a zis un medic si asta a reiesit in urma unor analize, asa dupa ureche nu e ok sa luam suplimente mai ales ca-s chimicale.
Ai o multime de optiuni din care iti iei vitaminele din fructe : banane, portocale, mere, lamai etc
Eu mananc zilnic in perioada asta kiwi de ex. au multa vitamina C

| RoCkKiD a răspuns:

Daca nu cumva ti-a zis medicul ca ai nevoie de suplimente nutritive nu ai nevoie de el. Organismul tau prefera oricum vitaminele din alimente fata de cele din pastile, are o capacitate limitata de absorbtie deci suplimentele cu vitamine ajung in cea mai mare parte in urina iar apoi la canalizare si nu in ultimul rand excesul de vitamine in organism poate fi daunator pentru santatea ta.

Exista mai multe probleme cu suplimentele de vitamine dar mai sus le ai pe cele mai suor de inteles.