| anonim_4396 a întrebat:

Buna! A mai luat cineva de aici aloe vera pentru probleme gastrointestinale? Ati vazut vreo imbunatatire? As vrea sa incep sa iau, insa nu stiu de la ce firma ar fi mai buna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu am luat aloe vera si continui sa iau, fiindca vad intr-adevar o imbunatatire in stomacul meu, dar stiu ca necesita sa fie luata pe o perioada lunga de vreme, fiindca tratamentele naturiste nu dau rezultate rapide.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Si de la ce firma ai luat aloe vera?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am aloe vera la mine in gradina, peste 50 de plante pe care le cresc de multi ani.
Scot gelul de la cate o frunza mare si-l pun in blender cu suc natural de mar, morcov sau portocale si dupa ce-l amestec bine, il beau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e recomandat. Din cate stiu eu este recomandat doar peppermint pentru boala de intestin iritabil. Am luat menta dar sincer nu prea face mult daca nu ai probleme mari cu inflamatia

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Beau destul de des menta si imi face mai bine doar pe moment in caz ca mi-e greata.