| anonim_4396 a întrebat:

A mai luat cineve antibiotic izoniazida timp de 6 luni,fiind tratament preventiv pentru TBC(tuberculoza)? Daca da, ati avut reactii adverse sau cum v-ati simtit in timpul tratamentului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Stiu pe cineva care a luat pe la 19 ani si nu a avut probleme, dar era un sportiv perfect sanatos.
Din ce scrie pe siteul de mai jos, poti avea o multime de probleme. Trebuie sa fii foarte atenta:
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/druginfo/meds/a682401.html