| lumy4u a întrebat:

a slabit cineva cu dieta DUKAN? cat si in cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zecalix a răspuns:

Eu am slabit 8 kg in 2 luni.
Iti recomand sa il folosesti.

| lumy4u explică (pentru Zecalix):

Wow felicitari! big grin in afara de dieta ce sport ai facut? sau ce ai facut pe langa dieta in astea 2 luni?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Te sfatuiesc sa lasi diete,pastile de slabit,ceaiuri si alte minuni,care nu dau roade si auc doar efecte negative organismului.
Mergi pe o slabire sanatoasa, fara infometare!
Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| lumy4u explică (pentru anonim_4396):

Am facut deja toate astea, la mine nu a mers..decat putin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna dieta : bea cel putin 2 litri de apa pe zi, fara mancare gen fastfood, salate prosapete cu ulei de masline, ultima masa sa fie cel tarziu la ora 17, 00 si cel putin 2km de alergat zilnic

| ReusxD a răspuns:

Eu 9 kg in 2 luni, dar mai bine te sfatuiesc sa lasi dietele etc.

| Kosaerik94 a răspuns:

Trebuie sa ai un meniu deversificat bogate in legume, fructe, carne! De preferabil carne : pui sau peste (pastrav ) legume de toate felurile supe de legume de preferabil vara, si fructele (mere, pere, lebenita ) astea sunt 3 fructe care nu ingrasa! Dar si acestea se pot consuma dupa 2 ore de la o masa de exemplu : supa de pui cu legume + 1 pastrav cu zeama de lamaie si 2 buc de morcovi! Renunta la cartofi! Incearca sa consumi 2 litri de apa pe zi si mai mult daca poti! Vara mai ales si multa miscare vara se recomanda inotul si cu acest sport sigur slabesti! Te-as ruga sa mergi la un nutritionist sa iti faca un meniu dupa greutatea ta, analizele tale! Spor la slabit!

| sivuelena a răspuns:

28 kg in 9 luni si vreau sa merg inainte