| Anonim2htqbf a întrebat:

Acum 3 ani mi-a fost reconstruita jumate de masea cu ceva metal si plomba.Totul bine si frumos pana azi dimineata, ma doare ingrozitor maseaua mai ales cand o ating, dentista mea are loc doar saptamana viitoare, ce as putea face sa alin durerea?
Am luat o aspirina dar degeaba!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Nurofen Forte, dar vezi sa nu il iei des. Se lasa minim 7 ore intre administrari.

1 răspuns:
| ShaniTempo a răspuns:

Incearca cu ciai de musetel,sau sa speli gura cu apa cu sare, mai este metoda nu prea placuta dar eficienta, tine un catel de usturoi la masea, el este anestezic natural si ajuta, bafta