| danyyyy18 a întrebat:

Acum 4 zile am fost la piscina si nu am avut ulei bronzant, si am stat putin la soare si m-am ars pe fata destul de tare ( eram rosu ) si acum mi se cojeste pielea straight face. Ce ma fac?:-ss HELP FUNDITA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pai acum multe nu mai ai de facut decat sa te asiguri data viitoare cand mergi la piscina sa nu iti uiti crema pentru protectie solara.Acum eventual ia-ti ceva creme hidratante pentru fata si aplica si asteapta sa treaca.Bafta!

| Kitty a răspuns:

Esti pe drumul cel bun. Nu trebuie sa faci nimic.

| DianaAndra1 a răspuns:

Da-te cu crema hidratanta(cere-i la mama). Gen nivea, garnier etc.
Pe fata sa nu te dai cu ulei bronzant :d. Da-te cu prtectie solara.Chiar daca nu spf(Sun Protection factor) 20.Tot trebuie sa te dai cu ceva care-ti fereste pielea de razele solare. Fata+umeri, sa zicem :d.
Vara faina in continuare!

| DianaAndra1 a răspuns:

Ti-ai prajit pielea. S-a regenerat si acum cea moarta cade jos.Greu? happy. Nu te speria, iti trece :p.

| tedi90 a răspuns:

Da cu iaurt facut in casa.

| cosmin_7744 a răspuns:

I-ati de la toate magazinele o crema dupa plaja

| danyyyy18 explică:

Ma mananca fata si cand ma scarpin se cojeste cate putin.

| danyyyy18 explică:

Ma mananca fata si cand ma scarpin se cojeste cate putin.