| anonim_4396 a întrebat:

Buna, acum aproape o luna mi-am pus pierce in buric la un salon, si l am spalat mereu de 2 ori pe zi cu sapun protex, insa acum 2 zile am ramas fara si am folosit dove. Aseara dupa baie am observat o mica umflatura insa nu am bagat de seama, iar astazi am purtat toata ziua blugi cu talie inalta (peste buric)si seara cand i-am dat jos am observat un lichid galben gelatinos cu sange la gaura pierceului si ma mananca foarte tare, iar umflatura aceaa s-a micsorat putin si a devenit rozalie. Care este cauza? S-a infectat sau e din cauza sapunului si a hainelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O mica infectie. Lichidul acela este puroi.

| Dintrebare a răspuns:

Da, este o infectie. Dezinfecteaza cu apa oxigenata dupa ce te speli si pune tifon steril peste, pana trece.