| AndreeaAna123 a întrebat:

Acum cateva luni a inceput sa ma doara in partea dreapta jos. Am fost atunci la spital si mi s-a spus ca nu e nimic grav, dar de cateva saptamani durerea s-a accentuat. Ma doare spatele si durerea coboara in picior. Am mers iar la spital si mi s-a spus ca am lombosciatica dreapta. Mi s-au dat niste pastile antiinflamatorii si un unguent. Problema e ca au trecut 3 saptamani de atunci, iar pe mine a inceput sa ma doara mai tare. Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Posibil sa ai apendice iar medici aia sunt nebuni vezi sa nu se agraveze sau poate ai ceva la rinichi. Cere o analiza mai amanuntita mergi la o clinica privata ca e mai bine

| AlexandruLefter a răspuns:

Daca durerea despre care spui este in partea din spate, deasupra sau/si prin fesa si coboara, atunci poate fi o problema la nivelul discurilor lombare, care radiaza pe nervul sciatic. De asemeni, durerea poate aparea si daca un organ intern radiaza inflamatia catre cel mai apropiat nerv. Consulta un specialist, reumatolog sau intern, poate chiar un neurolog. Daca este o chestiune de disc, atunci kinetoterapia ajuta. https://www.topkineto.ro