| anonim_4396 a întrebat:

Acum câteva luni mi-am scos o măsea, nu era stricata, dar avea puroi la capătul masele. După ce am ieșit de la dentist am mâncat chips și acum ma doare locul aproape tot timpul, iar când apăs ma doare și mai tare și a început sa ma doară și măselele din apropiere. Se poate sa îmi fi rămas puroi acolo? Sau mâncare? Ce pot sa fac sau sa iau? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ssspup a răspuns:

Frate,cel mai bine ar fi sa mergi la medic deoarece aceea ar putea fi o infectie extinsă sau, într-adevăr, ai putea avea o bucata de mâncare ce ar putea provoca o infectie. Ai mare grija! Mergi la medic sa vezi ce va spune si el si, cel mai probabil, vei începe un tratament cu antibiotice sau ceva de genul. Spre ca te-am ajutat. Funda? big grin