| LaElly11 a întrebat:

Acum câteva zile m-am lovit la picior și mi-a apărut o vânătăie. Nu mă doare, dar aș vrea să știu, cum pot să fac vânătaia să dispară mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mustafateke7 a răspuns:

Buna! O vanataie este ceva absolut normal, dar daca nu iti place cum arata piciorul tau in timpul vindecarii acesteia iti recomand crema Transvital-Cosmetics Gel de arnica care poate grabi procesul de vindecare!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intro saptamana si ceva dispare. Cu gheata putin mai repede

| WhiteLife a răspuns:

Pui felii de ceapa peste noapte, legate cu fașă din aceea.

| laSoledad a răspuns:

N-ai cum. Lasa timpul sa vindece vanataile. Celulele se regenereaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți poti lua o crema specială de la
Farmacie. Sunt destule

| Andresso a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, vri face mai rau daca umbli la ea. Las-o asa cum e, las-o in pace, prefa-te ca nu o vezi, va trece de la sine, crede-ma.