| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Acum dupa ce aveam fata toata rosie si ma ustura acum me se descuameaza piele. Zici ca sunt sarpe naparlesclaughing.Ma mananca foarte tare si tot imi vine sa ma scarpin.Si mici bucatele de piele imi cad, sunt uscate.Ce imi recomandati.Am o crema gen:unguent cicatrizant(tataneasa,sunatoare,musetel, galbenele) am inceput sa ma dau de azi si observ ca nu ma mai mananca asa de tare.Ce creme naturale imi recomandati.Nu vreau pastile, medic etc.Am mai vazut persoane cu asa problema si nu au avut nevoie de doctor.Rapsunsul care ma ajuata ai dau funda.Va rog aveti mila si n imi dati tratamente care sa imi faca mai rau.Mila laughing PICE.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa apelezi la un medic dermatolog si sa nu mai experimentezi tot felul de creme pe pielea ta. http://www.i-medic.ro/boli/dermatita-atopica