| NicolN1999 a întrebat:

Buna!
Acum o luna am fost la un control ginecologic si mi s-a gasit un chist pe ovarul drept, Dar nu am ajuns sa merg sa aflu ce fel de chist e etc.
De la un timp ma simt rau, simptomele sunt ca cele unei femei gravide...
Pot ramane insarcinata daca am chistul ala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu ți-a dat tratament?!

| Justme32 a răspuns:

Desigur că poți rămâne însărcinată dar nu chistul îţi cauzează sarcina ci sunt simptome ale chistului. Medicu de familie și o clinică privată, că în spatele de stat, mori

| Littledoctor26 a răspuns:

Buna! Din cate stiu, multe dintre chisturi dispar de la sine la menstruatie, iar daca nu se intampla asta, se prescriu anticonceptionale. Am avut si eu chisturi si simteam intepaturi, urinam frecvent si imi intarzia menstruatia. Evident, poti ramane si insarcinata, deci protejaza-te! Multa sanatate!