| pisoias a întrebat:

Buna.Acum o saptamana am facut vaccin impotriva covidului si acum am o migrena ingrozitoare, pot lua o tableta de antinevralgic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Bineinteles ca poti! Nu vad care ar putea fi legatura.
Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Laura162 a răspuns:

Da, poti lua linistita, nu influenteaza.

| RobertMoon a răspuns:

Da. După vaccin poți lua analgezice, în schimb nu este recomandat sa iei cu o zi, doua înainte de vaccin deoarece cresc șansele de a avea un efect advers.

| pisoias explică:

Multumesc.

| baru a răspuns:

Cu mare drag...Sanatate!