| FakeIllusionss a întrebat:

Buna!

Acum vreo 2 ani am început sa simt un disconfort puternic in zona lombara a coloanei, care și amorțea puternic de fiecare data când stăteam aplecata. In urma radiografiei medicul mi-a spus ca am coloana prea dreapta și mi-ar recomanda fizioterapie. Nu am luat situația in serios atunci (am vrut doar sa mă conving ca nu e nimic grav), iar acum disconfortul a ajuns atat de puternic încât mi se face rau din cauza lui. Oricum as sta (picioare, șezut, întinsa), imi e foarte greu sa mai suport și imi afectează toată activitatea zilnică. E posibil sa se fi agravat atât de rau? O sa merg la medic, dar as vrea sa știu dacă e posibil sa mai scap cu totul de dureri sau am greșit grav când nu m-am dus atunci.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Mergi la o clinica ceva sau spital si fa un RMI la partea lombara a coloanei, nu fa radiografie ca aia nu-ti arata tot.Eu asa as proceda, cu radiografia nu rezolvi, nu poti vedea discurile.

| b889max a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci un RMN și după sa mergi la un neurochirurg! Și poate de data asta îl Asculți! Nu este de joaca! Nu poți sti ce se întâmpla și te trezești intr-o dimineața ca nu ți mai simți picioarele și atunci nu te mai poate ajuta nimeni! Nu vreau sa te sperii dar este posibil