| anirc98 a întrebat:

alaltăieri mi-a venit menstruatia cu dureri foarte mari si o culoare ciudata. insa ieri s-a oprit dupa care am facut 3 teste de sarcina dintre care unul electronic si toate mi-au iesit pozitive insa asta seara iar mi.a venit menstruatia... poate fi vorba de sarcina sau este doar o dereglare hormonala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil este o sarcina pe care tocmai o pierzi (un avort spontan). Trebuie sa te vada urgent un ginecolog, asa ceva iti pune viata in pericol. E putin probabil sa ai 3 teste pozitive fara sa fii insarcinata.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, un test corect de sarcina se face la 5 saptamani de la ciclul anterior, nu in timpul menstruatiei, pentru ca va arata eronat.
In al doilea rand, daca ai avut sex neprotejat in luna precedenta, poti sa fii si insarcinata.
Daca menstra ti-a venit in 26 aprilie, fa un test de sarcina dupa 4 MAI.