| Simonasimo a întrebat:

Buna,am 11 ani (in octombrie implinesc 12) si am sani pot sa spun mari nu mi se vad foarte tare prin bluze dar cand au inceput sa ma doara am purtat o bustiera, dar ma dureau in continuare asa ca acum am inceput sa port un sutien am mai purtat odata dar fetele de la scoala radeau de mine pt.ca sunt doar pe clasa a 5-a si deja port sutien acum nu stiu ce sa fac sa-l port la scoala pe asta pe care il am acum sau nu? Nu vreau sa rada din nou, ce sa fac? P.S. fetele erau de clasa a 6-a si erau dezvoltate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ggghhghgh a răspuns:

Poarta in continuare atata timp cat te ajuta, e foarte bine daca ai sani atat de mari incat trebuie sa porti sutien inseamna ca esti foarte dezvoltata.Nu trebuie sa iti fie rusine ca porti sutien e ceva normal.

5 răspunsuri:
| Deliciouscupcake a răspuns:

Rad de tine doar pentru ca sunt invidioasa. Poarta-l fara grija si nu te mai uita la ele ^_^. Ai avut deja prima menstruatia? Daca nu, e posibil sa iti vina, de asta te dor.

| Simonasimo explică (pentru Deliciouscupcake):

Da,am avut-o happy (in fiecare zi imi apar pete alb-gablui pe chilot)

| Deliciouscupcake a răspuns (pentru Simonasimo):

Nu,nu ma refeream la acele pete, ci la menstruatie :d

| Simonasimo explică (pentru Deliciouscupcake):

Da am avut menstruatia dar imi apar in fiecare zi si acele pete big grin