| Crisstinayy12 a întrebat:

Buna, am 11 ani si daca ma scarpin pe burta imi apar niste bubite (de fapt sunt niste pete rosii) pe piele si tot ma mananca, ce este? Si ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"daca ma scarpin pe burta imi apar niste bubite... si ce sa fac"

o băiță!

| Jo17 a răspuns:

Si colega mea are asa ceva. E alergie de piele. Cel mai bine e să mergi la un medic dermatolog.

| BroSafarii a răspuns:

Sunt simple iritatii ale pielii, am patit si eu, da-te cu niste crema de piele sau cu pasta de dinti (nu pune tot tubu'). Lasa 10 minute si spala-te cu apa calduta. Daca crezi ca este ceva mai grav, mergi la un doctor dermatolog si vezi ce-ti spune. Un sfat ar fi sa stai in soare pentru vitamina D (vitamina necesara pielii), ai sa vezi ca dupa nu o sa ti se mai irite. Succes!